t
Hakkımızda

Bağ Yağları Türkiye’nin önde gelen yemeklik bitkisel sıvı yağ üreticilerinden biri konumundadır.  Şirketimiz 1928 yılında İzmir’de faaliyetine başlamış olup, aradan geçen süre içerisinde büyümesini sürdürerek 100’ü aşkın personeli ile beraber Türkiye’nin en büyük yağlı tohum kırma tesislerinden  biri olarak üretimine devam etmektedir.

Şirketimiz 2016 yılı sonunda yatırımını tamamlayarak devreye aldığı Aliağa Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan, en son teknolojileri kullanan ekstraksiyon tesisinde günlük 650 ton pamuk çekirdeği, 700 ton soya fasulyesi ve 400 ton ayçiçeği tohumu ve diğer yüksek yağ ihtiva eden tohumları işleme kapasitesine sahiptir.
  
Şirketimiz yıllık 110,000 ton pamuk çekirdeği işlemekte olup bu dalda ülkemizde en yüksek  miktarda tohum işleyen kırma tesislerinden biri konumundadır. Pamuk Çekirdeği işlenmesi sonucunda tesisimizde PBSY Sınıfı Nötralize Pamuk Yağı üretimi gerçekleştirilmektedir. Pamuk sezonunun sona ermesinden sonra, tesisimizde soya fasulyesi  ve ayçiçek çekirdeği  gibi alternatif tohumlar işlenmektedir. Bağ Yağları’nın Koza markalı Rafine Yemeklik Pamuk Yağı ve Vadi markalı Rafine Yemeklik Ayçiçek Yağı ambalajlı  ürün satışı bulunmaktadır. Şirketimiz ayrıca yağlı tohum işlenmesi sonucu elde edilen, pamuk küspesi, soya küspesi, ayçiçek küspesi, kapçık ve linter pamuğu gibi ürünlerin üretim ve satışını gerçekleştirmektedir.  Şirketimiz üretimini yaptığı ürünler dışında  her  türlü yem hammaddesinin  ithalatı, ihracatı ve ticareti ile de ilgilenmektedir.

Bağ Yağları üretmiş olduğu ürünleri Avrupa, Amerika, Japonya ve Ortadoğu gibi dünyanın pekçok değişik bölgesine ihraç etmektedir.1520 St. No:36 Sehitler - Izmir / TURKEY 35230 Tel: +90.232.463 88 68
Tasarım ve Uygulama: RF
Bağ Yağları Tüm Hakları Saklıdır.
Bağ Yağları Sanayi ve Ticaret T.A.Ş.